Magazyny energii

KATEGORIE PRODUKTÓW

Magazyny energii

Oferujemy wysokiej jakości i wydajności magazyny energii od wiodących producentów takich rozwiązań, czyli marek Sako i Voltino. Najczęściej magazyny energii są stosowane w momentach braku zasilania z sieci energetycznej. Wówczas wykorzystuje się przechowywaną w nich energię i dostarcza do instalacji – np. fotowoltaicznej.

Magazyn energii i największe zalety jego stosowania

Nadrzędnym zadaniem i rolą, jaką pełni każdy magazyn energii, jest zagwarantowanie stabilności energetycznej. Nierzadkimi zjawiskami są wzrosty i nagłe spadki obciążenia w sieci energetycznej, magazyn energii jest rozwiązaniem tego typu problemów. Kolejny atut magazynu energii to niezależność energetyczna. Niemniej istotnym aspektem, który przemawia za wybraniem tego źródła do magazynowania i dostarczania energii, jest oszczędność. W momencie niedoboru, w przypadku instalacji fotowoltaicznych są to np. okresy zimowe, zgromadzoną w magazynie energię można wykorzystać. Przez to da się obniżyć koszty prowizji dla zakładu energetycznego. Magazyny energii zapewniają stabilność dostawy prądu oraz są gwarancją niezawodności i oszczędności.

Magazyn energii elektrycznej niejedno ma imię

Na rynku rozwiązań do przechowywania energii znajduje się niejeden rodzaj magazynu energii elektrycznej. Czym kierować się podczas wyboru urządzenia idealnie dopasowanego do swoich potrzeb? Kluczowe parametry to pojemność, moc, a także rodzaj (mowa tutaj o typach, jak żelowe, litowo-jonowe, a także inne). Istnieje jeszcze jedna klasyfikacja, dzieląca kategorię magazyn energii elektrycznej na dwie podkategorie: domowy i komercyjny. Pierwszy typ w zupełności wystarczy pod kątem mocy i pojemności na prywatny użytek, z kolei komercyjny jest znacznie bardziej zaawansowany, a co za tym idzie droższy.

Magazyny energii LifePO

Magazyny energii to zróżnicowana kategoria urządzeń. Magazynem energii może być elektrownia szczytowo-pompowa, koło zamachowe czy superkondensator. Na prywatny użytek – np. do instalacji fotowoltaicznej – stosuje się mniej zaawansowane i tańsze rozwiązania, czyli magazyny energii bazujące na akumulatorach. Wśród magazynów energii najpopularniejsze obecnie i chętnie wybierane rodzaje tych urządzeń to modele wykonane w technologii LifePO. Dlaczego właśnie ta technologia? Bo odznacza się wysoką wydajnością prądową i bezpieczeństwem stosowania. Ich żywotność jest szacowana na 10 nawet do 25 lat. Ponadto magazyny energii LifePO wykazują się wysoką gęstością energetyczną, niską wagą oraz szerokim zastosowaniem. 

Magazyny energii coraz popularniejsze

Magazyny energii to coraz chętniej wybierane rozwiązanie do prywatnego użytku. Powodem, jaki za tym stoi, jest rosnąca popularność paneli fotowoltaicznych. Magazyny energii u każdego, kto ma koło domu panele, umożliwiają magazynowanie niezużywanej energii w ciągu dnia. Nadwyżki te, zgromadzone w magazynach energii, da się stuprocentowo wykorzystać w odróżnieniu np. od net-meteringu.

Domowy magazyn energii w służbie ekologii

Domowy magazyn energii, nazywany także magazynem prądu, to jeden ze sposobów na obniżenie rachunków za energię elektryczną. W parze z instalacją, wykorzystującą ekologiczne i odnawialne źródła energii, na przykład promienie słoneczne lub wiatr, stanowi idealny model przechowywania i wykorzystywania energii, dbający o stan naszej planety. Domowy magazyn energii stosuje się także do innych instalacji – poza fotowoltaiką i przydomowymi farmami wiatrowymi są to samochody elektryczne i inne urządzenia. Warto dodać, że w całej Europie od kilku lat dobrze widoczna jest tendencja, że magazynów energii jest coraz więcej, a ceny takich urządzeń sukcesywnie spadają. Szczególnie w Niemczech jest to silny trend i bardzo wielu prosumentów korzysta z magazynu prądu do użytku w prywatnych, przydomowych instalacjach fotowoltaicznych.

Domowy magazyn energii – najważniejsze korzyści

Domowy magazyn energii – stosowany np. do instalacji fotowoltaicznej – to rozwiązanie, które magazynuje wyprodukowaną przez panele słoneczne energię. Nierzadko zdarza się, że jej ilość przewyższa zapotrzebowanie gospodarstwa. Inny, powszechny problem w wielu miejscach na mapie Polski to przerwy w dostawach prądu. Domowy magazyn energii gwarantuje niezależność energetyczną e takich sytuacjach. Istnieje alternatywa, czyli net-metering, ale nie pozwala ona na wykorzystanie całej nadwyżki energii, wyprodukowanej przez instalację fotowoltaiczną. Domowy magazyn energii może to zrobić w 100%, net-metering  tylko w 70-80%. Poza fotowoltaiką, odnajdzie się także w elektrowni wiatrowej.

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?