Akcesoria do łodzi wędkarskich – na co warto postawić?

Wędkarstwo to pasją, która jest naprawdę zaraźliwa! Choć z pozoru może wydawać się to nudne i monotonne, to w praktyce jest zupełnie inaczej. Wystarczy raz udać się na ryby, aby „złapać haczyk”! Wędkarstwo ma wiele różnych typów i dyscyplin. Bardzo popularne jest wędkarstwo na łodzi. Pozwala to na jeszcze więcej emocji i ciekawe rozwiązania. Tak więc łodzie wędkarstwie z pewnością będą idealne na rozpoczęcie swojej przygody. Jednak co warto do nich kupić? Jakie akcesoria? Jaki akumulator do łódki wędkarskiej? Odpowiadamy we wpisie poniżej.

Akcesoria do łodzi wędkarskich, które są konieczne

Warto zacząć od tego, co jest na łodzi wędkarskiej obowiązkowe. Zgodnie z przepisami każda łódź musi być wyposażona w kilka podstawowych elementów. Reguluje to Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z 2010 roku. Tak więc na łodzi wędkarskiej koniecznie muszą się znaleźć: kamizelki ratunkowe, odbijacze, bosak, apteczka pierwszej pomocy, gaśnica oraz koło ratunkowe. Jest to obowiązkowe wyposażenie.

Osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z wędkarstwem mogą nie znać wszystkich akcesoriów. Tak więc spieszymy z wytłumaczeniem! Zacznijmy od odbijaczy. Są to przedmioty podobne do boi, które amortyzują łódź przed energią z uderzenia np. w pomost czy inną łódź. Zapewniają one bezpieczeństwo i chronią przed uszkodzeniami. Bosak to drugi element, który może być nie wszystkim znany. Jest to długi drąg, na którego końcu znajduje się hak oraz grot. Służy on do cumowania łodzi, wyławiania przedmiotów czy też pomaga w awaryjnych sytuacjach, np. przy wyławianiu osób z wody.

 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  4,099.00 
 • Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  2,399.00 4,699.00 
 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  2,199.00 4,499.00 

Akcesoria do łódki wędkarskiej, które warto mieć

Jeśli już zdobędziemy obowiązkowe wyposażenie do łodzi wędkarskiej, to może skupić się na akcesoriach. Warto pomyśleć o silniku, który pozwoli na łatwe i szybkie przemieszczanie się po zbiornikach wodnych. Do wyboru jest kilka rodzajów. Możesz więc postawić na taki model silnika, który będzie dostosowany do Twojego stylu łowienia i potrzeb. Łódź wędkarską warto wyposażyć także w uchwyty na wędki. Dzięki temu będziemy mogli bez przeszkód pozostawić wędkę i zrelaksować się w oczekiwaniu na złapanie ryby. 

Jaki akumulator do łódki wędkarskiej wybrać?

Na każdym pokładzie przyda się także akumulator do łódki wędkarskiej (np. z kolekcji akumulatorów LifePO4). Obok modeli litowo-żelazowo-fosforanowych innym, chętnie wybieranym typem akumulatora do łódki wędkarskiej są akumulatory AGM. Dlaczego warto wyposażyć w niego swój wodny pojazd? By w razie, gdyby silnik odmówi posłuszeństwa lub główny akumulator wyładował, mieć bezpieczny dostęp do innego źródła energii. Na wodzie wiele może się zdarzyć – nagłe załamanie pogody, zalanie sprzętu lub inne losowe sytuacje.

Bezpiecznie i praktycznie – akcesoria do łodzi wędkarskich

Wędkowanie na łodzi to naprawdę niesamowite przeżycie. Otwiera przed nami nowe horyzonty i sposoby na połów! Akcesoria do łodzi wędkarskich mogą być zarówno praktyczne, jak i zapewniające nam bezpieczeństwo. Koniecznie zadbaj o obowiązkowe wyposażenie! Dopiero po nim możesz kompletować akcesoria, które dadzą jeszcze więcej radości z wędkowania. Jeśli lubisz dalsze wyprawy albo pływasz nawet na otwartych wodach, to warto mieć sprzęt w postaci kompasu i lornetki. Pozwolą one na bezpieczne poruszanie się i przemieszczanie. Nigdy się nie zgubisz, a także będziesz mógł kontrolować sytuację wokół. Warto szukać produktów w Internecie i porównywać ceny, aby skompletować najlepsze opcje. Kupując akumulatory online, możesz sporo zaoszczędzić! Dlatego koniecznie sprawdź, co warto mieć.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *