Akumulator LiFePO4 – jak ładować?

Zastanawiasz się, jak ładować akumulator LiFePO4? Albo jak długo może działać bez doładowywania? Przychodzimy z odpowiedzią! Żywotność tego akumulatora sięga aż do 20-25 lat. Dopiero po tym czasie wymagają zasilenia. Czy nie jest to przekonujące? Raczej nikomu z nas nie uśmiecha się ciągle czegoś ładować. Często też o tym zapominamy. Dlatego decydując się na akumulator LifePo4 możesz zapomnieć o ciągłym ładowaniu. Jest to znaczna oszczędność czasu i pieniędzy. Z pewnością warto zainwestować w ten produkt!  

Czym są akumulatory LiFePO4?

Akumulatory LiFePO4 to jedne z żywotniejszych i bezpieczniejszych akumulatorów. Zbudowane są z czterech połączonych szeregowo ogniw, a każde z ogniw pracuje pod napięciem 3,2 V. LiFePO4 cechuje duża gęstość energii, dzięki czemu zakup tego akumulatora jest bardziej opłacalny. LiFePO4 jest odporny na wysokie temperatury. To urządzenie, które świetnie poradzi sobie w trudnych warunkach środowiskowych. Charakteryzuje go trwałość. Już wiemy, że LiFePO4 nie potrzebuje częstego ładowania. Bez tego posłuży nam nawet do 20-25 lat. Natomiast akumulatory z niższej półki wymagają częstego ładowania, a wtedy nie są użytkowane. LiFePO4 jest dużo lżejszy od tradycyjnych akumulatorów. Jego transport jest szybki i łatwy. Jak widać występują same plusy tego urządzenia! A Ty zdecydowałbyś się na akumulatory LiFePO4?

Wady i zalety akumulatora LiFePO4

W akumulatorze LiFePO4 zdecydowanie przeważają zalety. Największa z nich jest niski poziom samorozładowania. Następną zaletą jest ich duża pojemność. Odznaczają się bardziej kompaktowymi wymiarami i niższą wagą. W przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów model LiFePO4 nie traci pojemności nominalnej i zachowuje kilkutysięczną liczbę cykli ładowania. Jak już wiemy plusem jest ich długa żywotność, dlatego mogą wytrzymać do 25 lat ciągłej pracy. Kolejną zaletą jest ich gotowość do pracy w każdych warunkach. Nie straszna im żadna temperatura. A czy akumulatory LiFePO4 mają jakieś wady? Cóż, jakość kosztuje. Świadczą o tym ceny baterii litowo-żelazowo-fosforanowych. Wbrew pozorom jest to jednak dobra inwestycja. Dlatego warto wyposażyć się w taki akumulator!   

Wybrane akumulatory LiFePO4 z naszego asortymentu:

Zastosowanie akumulatora LiFePO4

Jak wiemy akumulator możemy zastosować w wielu różnych urządzeniach. Zaczynając od paneli fotowoltaicznych kończąc na łodziach i kamperach. Inne urządzenia i pojazdy w jakich można je wykorzystać to: jachty; systemy alarmowe; zasilanie motorowerów, skuterów, samochodów elektrycznych, drukarek i kas fiskalnych; przenośne źródła światła; systemy telekomunikacyjne i systemy oświetlenia zapasowego. Świetnie sprawdzają się również w wózkach inwalidzkich! LiFePo4 jak ładować – to już wiemy! To właśnie z uwagi na żywotność i zastosowanie te akumulatory cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Już wiesz jakie zastosowanie mają akumulatory LiFePO4. A Ty do czego byś je wykorzystał?

Czy jest to opłacalna inwestycja?

Ceny dobrego akumulatora oscylują w granicach od 2 do 9 tysięcy złotych. Dla niektórych może być to za wysoka cena. Jednak czy warto tylko z tego powodu rezygnować z zakupu? Akumulator LiFePO4 jest warty zainwestowania. Jak już wiemy nie wymaga ciągłego ładowania. Możemy na tym zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu. Są to raczej przeważające plusy w zakupie tego produktu. Jest to na tyle opłacalna inwestycja, że trochę wyższa cena nie powinna stanowić problemu. Są to koszty, które nam się zwrócą w przeciwieństwie do innych modeli.  

Akumulator LiFePO4 – jak ładować? Rzadko lub wcale

Wracając do pytania postawionego w tytule tego tekstu, czyli akumulator LiFePO4 – jak ładować, odpowiedź brzmi: rzadko lub wcale. Żywotność tego akumulatora wynosi nawet do 20-25 lat, dlatego – jeśli jest używany rzadko lub do instalacji nie pobierających dużo energii – doładowanie może nie być w ogóle potrzebne.

Najnowsze wpisy

Rozładowany akumulator do zera? Podpowiadamy co zrobić

Jaki akumulator do pastucha wybrać?

Jaki akumulator do alarmu?

Jaki akumulator do ciągnika?

Jaki akumulator do wiertarki wybrać?

Jaki akumulator wybrać do lamp solarnych?

Jaki akumulator do hulajnogi elektrycznej?

Jaki akumulator do wózka widłowego?

Akumulator awaryjny do domu – co trzeba o nim wiedzieć?

POLECANE PRODUKTY

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?