Gdzie kupić akumulator?

Gdzie kupić akumulator? Opcji jest kilka – zakupy można zrobić w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Jakie są zalety obydwu tych rozwiązań i co wybrać? Podpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

Gdzie kupić akumulator? O zakupach stacjonarnych

Gdzie kupić akumulator? Pierwsza z możliwości, jaką opiszemy, to klasyczne zakupy stacjonarne. Akumulatory dedykowane do pojazdów osobowych i innych, typu skutery, motory, kampery i przyczepy kempingowe, można kupić np. w sklepie z częściami samochodowymi. Tego typu asortyment można znaleźć w wielu innych miejscach, nawet hipermarkecie. Obecnie na rynku dostępne są modele akumulatorów dedykowane pod konkretne rozwiązania, np. akumulatory fotowoltaiczne – takie rozwiązania można znaleźć w punktach wyspecjalizowanych w sprzedaży paneli słonecznych. Jest też wiele urządzeń o szerokim, wszestronnym lub uniwersalnym zastosowaniu.

Największe atuty zakupów stacjonarnych to możliwość kupienia produktu od ręki, dzięki czemu można skorzystać od razu z akumulatora. Kolejne zalety to możliwość zasięgnięcia opinii i dopytania o różne kwestie, pracujące w sklepach stacjonarnych specjalistów. Z reguły zatrudniony tam personel ma szeroką wiedzę na temat prezentowanemu tam asortymentu. Minusy? Sklep stacjonarny można odwiedzić wyłącznie w godzinach, w których otwarte są sklepy i galerie handlowe. Nie każdy ma czas, by w dniu roboczym podejść i zrobić zakupy stacjonarne. Wadą jest okrojony asortyment – powierzchnia sklepu ma ograniczony metraż. Akumulatory, np. akumulator LIFEPO4 24V 100Ah waży 29,8 kg, a LifePO4 12V 500Ah aż 51 kg, są ciężkie, a przez to trudne w transporcie. W przypadku zakupów stacjonarnych najczęściej po stronie klienta leży, by samodzielnie zająć się transportem. Opcja, by doręczyć produkt pod wskazany adres – o ile taka w ogóle jest – jest dodatkowo płatna. 

Gdzie kupić akumulator? O zakupach internetowych

Gdzie kupić akumulator? Druga z możliwości to wygodne zakupy przez internet. Metoda ta jest coraz popularniejsza – z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy przerzucają się z zakupów stacjonarnych na e-zakupy. Szacuje się, że w  2020 roku już ponad 60% naszych rodaków dokonało zakupów tym sposobem – dla porównania warto dodać, że w 2016 roku było to około 20% mniej. Czas pandemii był okresem ogromnego rozkwitu e-zakupów, bo można było bezpiecznie i bez wychodzenia z domu zamówić pod wskazany adres praktycznie wszystko. 

Największe atuty zakupów przez internet to możliwość zrobienia ich 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Internet nigdy nie śpi – wystarczy telefon lub inne urządzenie z dostępem do sieci, by coś kupić, np. akumulator. Często w e-sklepach jest szerszy wybór produktów niż w punktach stacjonarnych. Często pojawiają się promocje, obniżki, posezonowe wyprzedaże, a także inne profity (np. rabat za zapis do newslettera). E-zakupy dają możliwość zamówienia asortymentu za pobraniem, a więc płatność jest odroczona w czasie o kilka dni. Kolejne atuty? W naszym internetowym sklepie z akumulatorami na wszystkie akumulatory jest darmowa dostawa, a także zwrot do 14 dni. 

Gdzie kupić akumulator? Model hybrydowy

Istnieje jeszcze jedna możliwość, gdzie kupić akumulator: zamów produkt przez internet z odbiorem osobistym. Nasz magazyn znajduje się w Kutnie pod adresem Grunwaldzka 5A. Jest on zlokalizowany w centralnej części Polski, skąd jest blisko i dogodny dojazd z wielu różnych miast. 

Gdzie kupić akumulator? Podsumowanie i wnioski

Podsumowując: gdzie kupić akumulator? Wygodną i bezpieczną opcją, bez wychodzenia z domu, są zakupy przez internet. Akumulatory starego typu, napełniane elektrolitem, wymagały transportu w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji, by ta zawartość się z niego nie wylała. Obecnie nowoczesne akumulatory – np. z elektrolitem stałym lub żelowym –  są dużo odporniejsze na uszkodzenia i rozlanie. Można je zatem bez przeszkód zamówić online z dostawą do domu, biura lub warsztatu. 

Najnowsze wpisy

Rozładowany akumulator do zera? Podpowiadamy co zrobić

Jaki akumulator do pastucha wybrać?

Jaki akumulator do alarmu?

Jaki akumulator do ciągnika?

Jaki akumulator do wiertarki wybrać?

Jaki akumulator wybrać do lamp solarnych?

Jaki akumulator do hulajnogi elektrycznej?

Jaki akumulator do wózka widłowego?

Akumulator awaryjny do domu – co trzeba o nim wiedzieć?

POLECANE PRODUKTY

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?