Gdzie kupić akumulator?

Gdzie kupić akumulator? Opcji jest kilka – zakupy można zrobić w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Jakie są zalety obydwu tych rozwiązań i co wybrać? Podpowiadamy w najnowszym wpisie blogowym.

Gdzie kupić akumulator? O zakupach stacjonarnych

Gdzie kupić akumulator? Pierwsza z możliwości, jaką opiszemy, to klasyczne zakupy stacjonarne. Akumulatory dedykowane do pojazdów osobowych i innych, typu skutery, motory, kampery i przyczepy kempingowe, można kupić np. w sklepie z częściami samochodowymi. Tego typu asortyment można znaleźć w wielu innych miejscach, nawet hipermarkecie. Obecnie na rynku dostępne są modele akumulatorów dedykowane pod konkretne rozwiązania, np. akumulatory fotowoltaiczne – takie rozwiązania można znaleźć w punktach wyspecjalizowanych w sprzedaży paneli słonecznych. Jest też wiele urządzeń o szerokim, wszestronnym lub uniwersalnym zastosowaniu.

Największe atuty zakupów stacjonarnych to możliwość kupienia produktu od ręki, dzięki czemu można skorzystać od razu z akumulatora. Kolejne zalety to możliwość zasięgnięcia opinii i dopytania o różne kwestie, pracujące w sklepach stacjonarnych specjalistów. Z reguły zatrudniony tam personel ma szeroką wiedzę na temat prezentowanemu tam asortymentu. Minusy? Sklep stacjonarny można odwiedzić wyłącznie w godzinach, w których otwarte są sklepy i galerie handlowe. Nie każdy ma czas, by w dniu roboczym podejść i zrobić zakupy stacjonarne. Wadą jest okrojony asortyment – powierzchnia sklepu ma ograniczony metraż. Akumulatory, np. akumulator LIFEPO4 24V 100Ah waży 29,8 kg, a LifePO4 12V 500Ah aż 51 kg, są ciężkie, a przez to trudne w transporcie. W przypadku zakupów stacjonarnych najczęściej po stronie klienta leży, by samodzielnie zająć się transportem. Opcja, by doręczyć produkt pod wskazany adres – o ile taka w ogóle jest – jest dodatkowo płatna. 

 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  4,099.00 
 • Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  2,099.00 4,099.00 
 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  1,899.00 3,799.00 

Gdzie kupić akumulator? O zakupach internetowych

Gdzie kupić akumulator? Druga z możliwości to wygodne zakupy przez internet. Metoda ta jest coraz popularniejsza – z roku na rok rośnie liczba Polaków, którzy przerzucają się z zakupów stacjonarnych na e-zakupy. Szacuje się, że w  2020 roku już ponad 60% naszych rodaków dokonało zakupów tym sposobem – dla porównania warto dodać, że w 2016 roku było to około 20% mniej. Czas pandemii był okresem ogromnego rozkwitu e-zakupów, bo można było bezpiecznie i bez wychodzenia z domu zamówić pod wskazany adres praktycznie wszystko. 

Największe atuty zakupów przez internet to możliwość zrobienia ich 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Internet nigdy nie śpi – wystarczy telefon lub inne urządzenie z dostępem do sieci, by coś kupić, np. akumulator. Często w e-sklepach jest szerszy wybór produktów niż w punktach stacjonarnych. Często pojawiają się promocje, obniżki, posezonowe wyprzedaże, a także inne profity (np. rabat za zapis do newslettera). E-zakupy dają możliwość zamówienia asortymentu za pobraniem, a więc płatność jest odroczona w czasie o kilka dni. Kolejne atuty? W naszym internetowym sklepie z akumulatorami na wszystkie akumulatory jest darmowa dostawa, a także zwrot do 14 dni. 

Gdzie kupić akumulator? Model hybrydowy

Istnieje jeszcze jedna możliwość, gdzie kupić akumulator: zamów produkt przez internet z odbiorem osobistym. Nasz magazyn znajduje się w Kutnie pod adresem Grunwaldzka 5A. Jest on zlokalizowany w centralnej części Polski, skąd jest blisko i dogodny dojazd z wielu różnych miast. 

Gdzie kupić akumulator? Podsumowanie i wnioski

Podsumowując: gdzie kupić akumulator? Wygodną i bezpieczną opcją, bez wychodzenia z domu, są zakupy przez internet. Akumulatory starego typu, napełniane elektrolitem, wymagały transportu w odpowiedniej, bezpiecznej pozycji, by ta zawartość się z niego nie wylała. Obecnie nowoczesne akumulatory – np. z elektrolitem stałym lub żelowym –  są dużo odporniejsze na uszkodzenia i rozlanie. Można je zatem bez przeszkód zamówić online z dostawą do domu, biura lub warsztatu. 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *