Jaki akumulator do pontonu wybrać?

Pontony wielu osobom kojarzą się z czymś prostym i niewymagającym. Jednak zwykle mówią tak tylko Ci, którzy nie znają ich możliwości. Wystarczy zagłębić się w świat pontonów i aktywności z nimi związanych, aby naprawdę odkryć w nich pasję! Dziś zajmiemy się jedną z rzeczy, które sprawi, że Twój ponton będzie jeszcze lepszy. Wybór odpowiedniego akumulatora jest bardzo istotny. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu na znalezienie produktu, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Jaki akumulator do pontonu kupić? Poznaj dostępne opcje!

Akumulator do pontonu i jego rodzaje 

Możemy wybierać spośród kilku typów akumulatorów do pontonu. Każdy z nich ma swoje indywidualne zalety oraz nieco inną specyfikację. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie sprzętu do naszego pontonu i tego, jak z niego korzystamy. Tak więc akumulatory dzielą się na: żelowe, kwasowe, litowo-jonowe oraz litowo-żelowo-fosforanowe. Czym charakteryzuje się każdy typ?

Akumulatory żelowe

Są one bardzo popularne i często kupowane. Zastanawiająca może być z pewnością nazwa – skąd ona się bierze? Akumulator żelowy jest to kwasowo-ołowiowy akumulator, który ma żelowe elektrolity razem z kwasem siarkowym. Do tego mamy małą ilość krzemionki. Wszystko to w połączeniu bardzo przypomina żel – stąd właśnie nazwa. Największymi zaletami takiego akumulatora jest jego szczelność oraz brak problemu z samorozładowaniem. Może on pracować w każdej pozycji i jest bardzo wydajny. Jest też bardzo wytrzymały.

Akumulatory kwasowe

Ten typ akumulatora jest wypełniony kwasem siarkowym. Mają one kanały odpowietrzające, jednak ich szczelność nie jest tak dobra, jak w przypadku akumulatorów żelowych. Należy je więc uzupełniać wodą co jakiś czas. Co więcej, należy sprawdzać zawsze przepisy na danych zbiornikach wodnych. Często akumulatory kwasowe nie są dopuszczalne!

Akumulatory litowo-jonowe

Akumulatory litowe możemy coraz częściej zauważyć w różnych pontonach. To bardzo praktyczne urządzenia. Są poręczne i lekkie, co umożliwia ich łatwy transport oraz montaż. Można je też bardzo szybko ładować. Trzeba jednak upewnić się, że będą one kompatybilne z silnikiem w pontonie.

Akumulatory litowo-żelowo-fosforanowe

Warto na nie postawić, jeśli zależy nam na długotrwałym i wydajnym urządzeniu. Na tle innych akumulatorów wypadają one naprawdę konkurencyjnie! Również są lekkie jak poprzedni rodzaj, ale zdecydowanie mocniejsze. Jednak nie można wspomnieć tu o znaczącej wadzie – akumulator litowo-żelowo-fosforanowy jest drogi. Warto jednak obserwować różne oferty, np. kolekcję wydajnych akumulatorów LifePO4.

 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 24V 100Ah
  4,099.00 
 • Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  Akumulator LiFePo4 Energy Plus BT 12V 100Ah 200Ah bluetooth
  2,099.00 4,099.00 
 • Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  Akumulator LIFEPO4 Energy Plus 12V 100Ah 200Ah
  1,999.00 3,799.00 

Jaki akumulator do pontonu jest najlepszy?

Znając podstawowe informacje o każdym typie akumulatora decyzja o wyborze jest z pewnością ułatwiona. Zatem jaki akumulator do pontonu będzie najlepszy? Sam musisz sam zdecydować, który produkt najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Z pewnością uda Ci się wybrać sprzęt, który spisze się w każdej sytuacji! Ponton z odpowiednim akumulatorem będzie znacznie wydajniejszy i pozwoli na jeszcze więcej. Dlatego koniecznie zainwestuj w ten produkt!

Sprawdź aktualną ofertę naszego sklepu z akumulatorami.

Jaki akumulator do pontonu? Podsumowanie i wnioski

O tym, jakie są rodzaje akumulatora do pontonu, zostało już sporo napisane. Podsumowując ten temat i zbierając w jednym miejscu wnioski, można stwierdzić, że akumulator do pontonu powinien być przede wszystkim dopasowany do zapotrzebowania energetycznego naszego pontonu. Często akumulatory do pontonu produkowane są w technologii kwasowo-ołowiowej (żelowej, AGM lub z płynnym elektrolitem). Do pracy cyklicznej najlepsze będą propozycje w technologii GEL lub AGM. Długą żywotnością i wysoką wydajnością wyróżnia się na tle innych potencjalnych akumulatorów do pontonu model  litowo-jonowy. Najwydajniejsza obecnie na rynku technologia to wspomniane już wcześniej akumulatory LifePO4. W razie kłopotu z dopasowaniem modelu, zachęcamy do kontaktu – podpowiemy, jaki akumulator do pontonu sprawdzi się najlepiej. 

 Na koniec dodajmy jeszcze, że szukając odpowiedzi na pytanie, jaki akumulator do pontonu wybrać, warto zdawać sobie sprawę ze zmiennych warunków na wodzie i możliwości zalania lub usterki. Doskonałym pomysłem, gdyby zdarzyła się taka sytuacja, czego nie da się przewidzieć, będzie kupno zapasowego akumulatora.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *