Jaki akumulator do pontonu wybrać?

Pontony wielu osobom kojarzą się z czymś prostym i niewymagającym. Jednak zwykle mówią tak tylko Ci, którzy nie znają ich możliwości. Wystarczy zagłębić się w świat pontonów i aktywności z nimi związanych, aby naprawdę odkryć w nich pasję! Dziś zajmiemy się jedną z rzeczy, które sprawi, że Twój ponton będzie jeszcze lepszy. Wybór odpowiedniego akumulatora jest bardzo istotny. Dlatego warto poświęcić chwilę czasu na znalezienie produktu, który w pełni spełni nasze oczekiwania. Jaki akumulator do pontonu kupić? Poznaj dostępne opcje!

Akumulator do pontonu i jego rodzaje 

Możemy wybierać spośród kilku typów akumulatorów do pontonu. Każdy z nich ma swoje indywidualne zalety oraz nieco inną specyfikację. Szeroki wybór pozwala na dostosowanie sprzętu do naszego pontonu i tego, jak z niego korzystamy. Tak więc akumulatory dzielą się na: żelowe, kwasowe, litowo-jonowe oraz litowo-żelowo-fosforanowe. Czym charakteryzuje się każdy typ?

Akumulatory żelowe

Są one bardzo popularne i często kupowane. Zastanawiająca może być z pewnością nazwa – skąd ona się bierze? Akumulator żelowy jest to kwasowo-ołowiowy akumulator, który ma żelowe elektrolity razem z kwasem siarkowym. Do tego mamy małą ilość krzemionki. Wszystko to w połączeniu bardzo przypomina żel – stąd właśnie nazwa. Największymi zaletami takiego akumulatora jest jego szczelność oraz brak problemu z samorozładowaniem. Może on pracować w każdej pozycji i jest bardzo wydajny. Jest też bardzo wytrzymały.

Akumulatory kwasowe

Ten typ akumulatora jest wypełniony kwasem siarkowym. Mają one kanały odpowietrzające, jednak ich szczelność nie jest tak dobra, jak w przypadku akumulatorów żelowych. Należy je więc uzupełniać wodą co jakiś czas. Co więcej, należy sprawdzać zawsze przepisy na danych zbiornikach wodnych. Często akumulatory kwasowe nie są dopuszczalne!

Akumulatory litowo-jonowe

Akumulatory litowe możemy coraz częściej zauważyć w różnych pontonach. To bardzo praktyczne urządzenia. Są poręczne i lekkie, co umożliwia ich łatwy transport oraz montaż. Można je też bardzo szybko ładować. Trzeba jednak upewnić się, że będą one kompatybilne z silnikiem w pontonie.

Akumulatory litowo-żelowo-fosforanowe

Warto na nie postawić, jeśli zależy nam na długotrwałym i wydajnym urządzeniu. Na tle innych akumulatorów wypadają one naprawdę konkurencyjnie! Również są lekkie jak poprzedni rodzaj, ale zdecydowanie mocniejsze. Jednak nie można wspomnieć tu o znaczącej wadzie – akumulator litowo-żelowo-fosforanowy jest drogi. Warto jednak obserwować różne oferty, np. kolekcję wydajnych akumulatorów LifePO4.

Jaki akumulator do pontonu jest najlepszy?

Znając podstawowe informacje o każdym typie akumulatora decyzja o wyborze jest z pewnością ułatwiona. Zatem jaki akumulator do pontonu będzie najlepszy? Sam musisz sam zdecydować, który produkt najlepiej spełnia Twoje oczekiwania. Z pewnością uda Ci się wybrać sprzęt, który spisze się w każdej sytuacji! Ponton z odpowiednim akumulatorem będzie znacznie wydajniejszy i pozwoli na jeszcze więcej. Dlatego koniecznie zainwestuj w ten produkt!

Sprawdź aktualną ofertę naszego sklepu z akumulatorami.

Jaki akumulator do pontonu? Podsumowanie i wnioski

O tym, jakie są rodzaje akumulatora do pontonu, zostało już sporo napisane. Podsumowując ten temat i zbierając w jednym miejscu wnioski, można stwierdzić, że akumulator do pontonu powinien być przede wszystkim dopasowany do zapotrzebowania energetycznego naszego pontonu. Często akumulatory do pontonu produkowane są w technologii kwasowo-ołowiowej (żelowej, AGM lub z płynnym elektrolitem). Do pracy cyklicznej najlepsze będą propozycje w technologii GEL lub AGM. Długą żywotnością i wysoką wydajnością wyróżnia się na tle innych potencjalnych akumulatorów do pontonu model  litowo-jonowy. Najwydajniejsza obecnie na rynku technologia to wspomniane już wcześniej akumulatory LifePO4. W razie kłopotu z dopasowaniem modelu, zachęcamy do kontaktu – podpowiemy, jaki akumulator do pontonu sprawdzi się najlepiej. 

 Na koniec dodajmy jeszcze, że szukając odpowiedzi na pytanie, jaki akumulator do pontonu wybrać, warto zdawać sobie sprawę ze zmiennych warunków na wodzie i możliwości zalania lub usterki. Doskonałym pomysłem, gdyby zdarzyła się taka sytuacja, czego nie da się przewidzieć, będzie kupno zapasowego akumulatora.

Najnowsze wpisy

Jaki akumulator do pastucha wybrać?

Jaki akumulator do alarmu?

Jaki akumulator do ciągnika?

Jaki akumulator do wiertarki wybrać?

Jaki akumulator wybrać do lamp solarnych?

Jaki akumulator do hulajnogi elektrycznej?

Jaki akumulator do wózka widłowego?

Akumulator awaryjny do domu – co trzeba o nim wiedzieć?

Jaki akumulator kupić?

POLECANE PRODUKTY

Masz pytania?

Chcesz dowiedzieć się więcej?