Jaki akumulator do skutera jest najlepszy?

Już wkrótce sezon na skutery i quady rozkręci się na dobre. Pierwsi motocykliści już pojawiają się na drogach. Czas przygotować swój pojazd na nowe przygody! Warto zrobić mały przegląd po zimie. Co trzeba wymienić, o co zadbać, co wyczyścić. Jednym z elementów, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest akumulator do skutera. Aby nic nie stanęło nam na drodze do spokojnej jazdy, ten sprzęt musi być niezawodny. Na co warto postawić? Jaki akumulator do skutera będzie najlepszy? Podpowiadamy!

Akumulator do skutera – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Na rynku akumulatorów – do skutera lub innych pojazdów czy fotowoltaiki – dostępna jest cała masa produktów. Każda marka zachęca nas wydajnością, niezawodnością, jakością… jak w tym wszystkim znaleźć akumulator do skutera, który naprawdę będzie działać jak należy? Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki typ będzie pasować do naszego pojazdu.

Jaki akumulator do skutera wybrać?

Akumulatory do quadów trzeba dobierać ze względu na to, jak zbudowany jest nasz pojazd. Tak więc najważniejszą rzeczą jest ustawienie plusa, czyli bieguna dodatniego. Musi być on ustawiony po odpowiedniej stronie. Najczęściej oznacza się go czerwonym kolorem i nie jest trudno to sprawdzić. Kolejna kwestia dopasowania akumulatora do skutera to jego rozmiar. Zwykle określa się go w nazwie modelu. Po literze oznaczającej producenta mamy cyfrę, która jest właśnie rozmiarem. Najpopularniejsze są 3 warianty akumulatora do skutera: YB4L-B o wymiarach 121x71x93mm, YTX4L – 113x70x85mm oraz trzeci, czyli YTX7A-BS – 150x87x94mm.

Akumulator do skutera i jego pojemność

Pojemność akumulatora – do skutera i innych pojazdów – to jedna z ważniejszych właściwości, decydująca o wyborze konkretnego jego wariantu. Wiąże się ona także z rozmiarem akumulatora – im większy, tym z reguły większa jest też jego pojemność. 

Pojemność akumulatora to nic innego jak wartość, podawana w Ah, czyli amperogodzinach. Ampery – A – określają prąd rozruchowy, czyli ilość energii, jaką akumulator może oddać w chwili odpalania silnika. Im skuter czy inny pojazd ma większą pojemność silnika, tym więcej potrzebuje prądu rozruchowego do uruchomienia. Aby mieć pewność, że pojemność akumulatora do skutera odpowiednia, najlepiej sprawdzić zalecenia od producenta pojazdu. Niewskazane jest kupowanie słabszego akumulatora niż zaleca producent. Jeśli chodzi o mocniejsze wersje, to są one dopuszczalne, ale trzeba uważać, aby nie przesadzić.

Jaki akumulator do skutera będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jaki akumulator do skutera będzie zatem najlepszym rozwiązaniem? Do wyboru mamy kilka typów. Kiedyś stosowano jedynie baterie kwasowo-ołowiowe. Nadal są one często spotykane. Można je łatwo kupić i nie są one drogie. Trzeba jednak stale pamiętać o kontroli stanu uzupełnienia płynnego elektrolitu. Nowocześniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem jest akumulator AGM. Jest i mocniejszy i wydajniejszy, jednak droższy od wymienionego poprzednika. Ostatni typ to akumulator żelowy. Może być ustawiany w dowolny sposób, tak samo jak AGM. Są bardzo wydajne i mogą pracować nawet przy wysokim obciążeniu. Na koniec najdroższy typ, czyli akumulator litowo-jonowy. Bardzo lekki i praktyczny, a w dodatku bardzo żywotny. Charakteryzuje się także szybki ładowaniem. Możemy więc z niego korzystać przez długi czas!

Tak więc znając już najważniejsze kwestie dotyczące akumulatorów do skutera, łatwiej i szybciej możemy podjąć decyzję o zakupie. Wybierz akumulator do skutera, który mieści się w Twoim budżecie, a jednocześnie jest najlepszy ze swojej kategorii cenowej! Sprawdź już teraz ofertę naszego sklepu z akumulatorami

Jeśli nadal masz wątpliwości, jaki akumulator do skutera będzie najbardziej odpowiedni lub wahasz się pomiędzy dwoma , skontaktuj się z nami mailowo kontakt@litowe.pl lub telefonicznie (792 008 228 lub 12 345 02 24) – pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *