Jaki akumulator do skutera jest najlepszy?

Już wkrótce sezon na motor rozkręci się na dobre. Pierwsi motocykliści już pojawiają się na drogach. Czas przygotować swój pojazd na nowe przygody! Warto zrobić mały przegląd po zimie. Co trzeba wymienić, o co zadbać, co wyczyścić. Jednym z elementów, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę, jest akumulator. Aby nic nie stanęła nam na drodze do spokojnej jazdy, ten sprzęt musi być niezawodny. Jaki akumulator do skutera będzie najlepszy? Na co warto postawić? Podpowiadamy, co wybrać!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora?

Na rynku dostępna jest cała masa produktów. Każda marka zachęca nas wydajnością, niezawodnością, jakością… jak w tym wszystkim znaleźć akumulator do skutera, który naprawdę będzie działać jak należy? Przede wszystkim należy sprawdzić, jaki typ będzie pasować do naszego skutera.

Jaki akumulator do skutera wybrać?

Akumulatory do motocykli trzeba dobierać ze względu na to, jak zbudowany jest nasz pojazd. Tak więc najważniejszą rzeczą jest ustawienie plusa, czyli bieguna dodatniego. Musi być on ustawiony po odpowiedniej stronie. Najczęściej oznacza się go czerwonym kolorem i nie jest trudno to sprawdzić. Kolejna kwestia dopasowania akumulatora do skutera, to jego rozmiar. Zwykle określa się go w nazwie modelu. Po literze oznaczającej producenta mamy cyfrę, która jest właśnie rozmiarem.

Jaką pojemność powinien mieć akumulator do skutera?

Pojemność akumulatora to jedna z ważniejszych właściwości. Wiąże się ona także z rozmiarem sprzętu. Aby mieć pewność, że będzie ona odpowiednia, najlepiej sprawdzić zalecenia od producenta naszego skutera. Pojemność wiąże się także z mocą baterii – im większa pojemność skokowa, tym mocniejsza bateria. Ogólnie nie można kupić słabszego akumulatora. Jeśli chodzi o mocniejsze wersje, to są one dopuszczalne, ale trzeba uważać, aby nie przesadzić. Warto wiedzieć jakie oznaczenia mają akumulatory litowe. Tak więc pojemność ustala się amperogodzinach skrótem Ah. Z kolei prąd rozruchowy, czyli moc, określa się w amperach – A. Musisz wiedzieć, że bateria powinna mieć napięcie 12V.

Jaki akumulator do skutera będzie najlepszym rozwiązaniem?

Jaki akumulator do skutera będzie zatem najlepszym rozwiązaniem? Do wyboru mamy kilka typów. Kiedyś stosowano jedynie baterie kwasowo-ołowiowe. Nadal są one często spotykane. Można je łatwo kupić i nie są one drogie. Trzeba jednak stale pamiętać o kontroli stanu elektrolitu. Nowocześniejszym i bardziej praktycznym rozwiązaniem jest akumulator AGM. Jest i mocniejszy, i wydajniejszy. Są też wytrzymałe, jednak droższe od poprzednika. Ostatni typ to akumulator żelowy. Może być ustawiany w dowolny sposób, tak samo jak AGM. Są bardzo wydajne i mogą pracować nawet przy wysokim obciążeniu. Na koniec najdroższy typ, czyli akumulator litowo-jonowy. Bardzo lekki i praktyczny, a w dodatku bardzo żywotny. Charakteryzuje się także szybki ładowaniem. Możemy więc z niego korzystać przez długi czas!
Tak więc znając już najważniejsze kwestie dotyczące akumulatorów do skutera możemy podjąć decyzje o zakupie. Wybierz akumulator do skutera, który mieści się w Twoim budżecie, a jednocześnie jest najlepszy ze swojej kategorii cenowej! Sprawdź już teraz ofertę naszego sklepu z akumulatorami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *