Jaki akumulator do quada wybrać?

Jeśli chcemy, aby quad zawsze dawał z siebie 100%, to musimy zadbać o odpowiedni akumulator. Do wyboru jest kilka typów, jednak producentów tego asortymentu jest cała masa! Dlatego warto rozeznać się w tym, co jest ważne przy wyborze akumulatora i na co zwrócić szczególną uwagę. Wtedy będziemy mogli kupić najlepszy sprzęt do naszego pojazdu! Zapraszamy do lektury i zapoznania się z zasadami, jaki akumulator do quada wybrać. 

Jaki akumulator do quada i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przede wszystkim, akumulator do quada wybiera się pod kątem typu naszego pojazdu. W zależności od modelu należy wybrać baterię o innej mocy, napięciu czy też pojemności. Dlatego poszukiwania należy zacząć od zaznaczenia odpowiedniego typu quada. Następnie wybieramy pomiędzy akumulatorem żelowym, a kwasowym. Najtańszą opcją jest akumulator kwasowo-ołowiowy. Nie jest jednak bardzo wydajny i wytrzymały. Nie jest zbyt polecany do takiego pojazdu, jak quad, gdyż nie jest odporny na wstrząsy. Wymaga zdecydowanie bardziej skomplikowanej konserwacji. Z kolei akumulator żelowy do quada jest zdecydowanie wydajniejszy, sprawniejszy i bardziej wytrzymały. Są droższe, jednak posłużą nam na znacznie dłużej!

Akumulator do quada – jaki wybrać do danego modelu?

Akumulator do quada wybiera się przede wszystkim na podstawie pojemności skokowej tego pojazdu, wyrażonej w cc (Cubic Centimeter, czyli centymetrach sześciennych). Na rynku quadów dostępne są przeróżne propozycje – popularne warianty to m.in. 110, 125 i 250. 

Jaki akumulator do quada 110?

Zacznijmy od quada 110. Do takiej pojemności należy wybrać akumulator 12V i 4 Ah. Można wybrać nieco niższe napięcie, jednak tylko w niektórych przypadkach się to sprawdzi. Jeśli chodzi o quada 125, to tutaj także stawiamy na akumulator 12V, ale już 6 Ah. Im więcej amperogodzin, tym dłużej i wydajniej pracuje bateria. Jednak mocniejszy akumulator to także wyższa cena. Możemy wybierać napięcie aż do 9 Ah. Takie akumulatory działają dłużej na jednym ładowaniu. Oznacza to, że nie będziemy musieli się martwić, że tym razem nie pojeździmy na quadzie.

Jaki akumulator do quada 125?

Jakie rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów o pojemności skokowej 125cc jest najbardziej optymalne i wydajne? Jaki akumulator do quada 125 kupić? Eksperci zalecają, by sięgnąć po model 12V 6Ah lub też inny o mocy 12V w przedziale 5 – 9Ah.

Jaki akumulator do quada 250?

Jaki akumulator do quada 250 będzie najlepszy? Tutaj zasada jest prosta: większe quady, takie jak 250, potrzebują większej mocy. Tak więc najlepiej wybierać opcję 12V i 9 Ah lub nawet 12 Ah. Ta druga wersja sprawdzi się w pojazdach z wyciągarką. Dla posiadaczy quadów 500 polecamy akumulatory 12V 30 Ah. Są to najmocniejsze na rynku baterie. Sprawdzą się przy takich pojemnościach.

Jaki akumulator do quada? Podsumowanie i wnioski

Oprócz samych parametrów, przy wyborze akumulatora do quada liczy się także jakość. Warto więc stawiać na produkty od znanych i polecanych marek (np. akumulatory LifePO4). Opinie można bez problemu znaleźć w Internecie. Na pewno każdy trafi na ofertę, która będzie dostosowana do jego oczekiwań. Rynek jest bardzo różnorodny i duży, tak więc możemy znaleźć akumulatory Litowe w przystępnej cenie z dobrymi parametrami. Warto jednak poświęcić trochę czasu i przeglądnąć różne sklepy. Wtedy na pewno wybierzemy najlepszy możliwy akumulator. Koniecznie dopasuj go do typu quada i jego specyfikacji (przede wszystkim pojemności skokowej pojazdu). Wtedy da nam on najlepsze osiągi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *