Jaki akumulator do quada wybrać?

Jeśli chcemy, aby quad zawsze dawał z siebie 100%, to musimy zadbać o odpowiedni akumulator. Będziemy wtedy mogli pokonywać każdą trasę i być zawsze gotowi do jazdy. Jednak wiele osób nie wie, jaki akumulator do quada będzie najlepszy. Do wyboru jest kilka typów, jednak samych producentów jest cała masa! Dlatego warto rozeznać się w tym, co ważne pry wyborze akumulatora i na co zwrócić szczególną uwagę. Wtedy będziemy mogli kupić najlepszy sprzęt do naszego pojazdu! Zapraszamy do lektury i zapoznania się z zasadami wyboru odpowiedniego akumulatora.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze akumulatora do quada?

Przede wszystkim, akumulator do quada wybiera się pod kątem typu naszego pojazdu. W zależności od modelu należy wybrać baterię o innej mocy, napięciu czy też pojemności. Dlatego poszukiwania należy zacząć od zaznaczenia odpowiedniego typu quada. Następnie wybieramy pomiędzy akumulatorem żelowym, a kwasowym. Najtańszą opcją jest akumulator kwasowo-ołowiowy. Nie jest jednak bardzo wydajny i wytrzymały. Nie jest zbyt polecany do takiego pojazdu, jak quad, gdyż nie jest odporny na wstrząsy. Wymaga zdecydowanie bardziej skomplikowanej konserwacji. Z kolei akumulator żelowy do quada jest zdecydowanie wydajniejszy, sprawniejszy i bardziej wytrzymały. Są droższe, jednak posłużą nam na znacznie dłużej!

Akumulator do quada – jaki wybrać do danego modelu?

Zacznijmy od quada 110. Do takiej pojemności należy wybrać akumulator 12V i 4 Ah. Można wybrać nieco niższe napięcie, jednak tylko w niektórych przypadkach się to sprawdzi. Jeśli chodzi o quada 125, to tutaj także stawiamy na akumulator 12V, ale już 6 Ah. Im więcej amperogodzin, tym dłużej i wydajniej pracuje bateria. Jednak mocniejszy akumulator to także wyższa cena. Możemy wybierać napięcie aż do 9 Ah. Takie akumulatory działają dłużej na jednym ładowaniu. Oznacza to, że nie będziemy musieli się martwić, że tym razem nie pojeździmy na quadzie.

Większe quady, takie jak 250, potrzebują większej mocy. Tak więc najlepiej wybierać opcję 12V i 9 Ah lub nawet 12 Ah. Ta druga wersja sprawdzi się w pojazdach z wyciągarką. Dla posiadaczy quadów 500 polecamy akumulatory 12V 30 Ah. Są to najmocniejsze na rynku baterie. Sprawdzą się przy takich pojemnościach.

Najlepsze akumulatory do quada – co wybrać?

Oprócz samych parametrów, przy wyborze akumulatora do quada liczy się także jakość. Warto więc stawiać na produkty od znanych i polecanych marek (np. akumulatory LifePO4). Opinie można bez problemu znaleźć w Internecie. Na pewno każdy trafi na ofertę, która będzie dostosowana do jego oczekiwań. Rynek jest bardzo różnorodny i duży, tak więc możemy znaleźć akumulatory Litowe w przystępnej cenie z dobrymi parametrami. Warto jednak poświęcić trochę czasu i przeglądnąć różne sklepy. Wtedy na pewno wybierzemy najlepszy możliwy akumulator. Koniecznie dopasuj go do typu quada i jego specyfikacji. Wtedy da nam on najlepsze osiągi.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *